Bombë të Barcelona, Messi po kërkon shtëpi në qytetin e ekipit të njohur


E ardhmja e yllit të Barcelonës, Lionel Messi duket se është larg “Camp Nou”.

Argjentinasi verën e kaluar kërkoi largimin nga Barcelona, mirëpo klubi nuk e lejoi, transmeton lajmi.

Pavarësisht, që mbeti në Barcelonë, PSG zyrtarisht përmes lojtarëve dhe trajnerit e ka ftuar Messin në “Parkun e Princave”.

Sipas El Chiringueto, Messi ka nisur të kërkojë shtëpi në Paris.

Kontrata e 34-vjeçarit skadon në verë dhe kërkohet nga dy klubet e mëdha, Manchester City dhe PSG, sidoqoftë duke u bazuar në raportin e televizionit spanjoll, atëherë sulmuesi ka zgjedhur klubin francez, ku do bashkohet ish bashkëlojtarin Neymar.

Ndërkohë, në javën e ardhshme, Barcelona është mysafir i PSG-së, në kuadër të fazës së eliminimit direkt edhe pse në xhiron e parë janë mposhtur me rezultat të thellë 1 – 4.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...