Home / BOTA / Trump dëshiron që Ivanka ta lëshojë Shtëpinë e Bardhë
Trump dëshiron që Ivanka ta lëshojë Shtëpinë e Bardhë

Trump dëshiron që Ivanka ta lëshojë Shtëpinë e Bardhë

Mediat amerikane shkruajnë se presidenti Donald Trump i ka kërkuar ndihmë në mënyrë private shefit të stafit të tij John Kelly, “për të lëvizur të bijën Ivanka dhe të shoqin Jared Kushner nga Shtëpia e Bardhë”.

Është New York Times që shkruan lajmin, sipas të cilit Trump është ankuar shumë herë për faktin se çifti duhet të hyjë në rezidencën presidenciale.

Trump dëshiron që Ivanka ta lëshojë Shtëpinë e Bardhë

Ndërkaq Ivanka Trump ka përfunduar në syrin e FBI për hetimet e Trump International Hotel and Tower në Vankuver, transmeton TCH.

CNN thotë se në hetim të FBI janë negociatat për realizimin e këtij biznesi në Vankuver, Kanada.

Hetimet mund të jenë një pengesë për Ivankën, e cila si këshilltare e Presidentit, po kërkon të marrë leje sigurie për akses të plotë në të gjitha dokumentet, përfshi dhe ato top sekret. Një privilegj tashëm i humbur nga i shoqi, Jared.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 3, 2018 2:17 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=153855
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Trump dëshiron që Ivanka ta lëshojë Shtëpinë e Bardhë Trump dëshiron që Ivanka ta lëshojë Shtëpinë e BardhëRating: 4.8