Botman dëshiron Milanin, Lille dëshiron Newcastle – çka po ndodh me holandezin?

Ky pritet të jetë transferi i parë i Manchester Unidet në këtë afat kalimtar

Një rast kompleks është zhvilluar rreth mbrojtësit të Lille, Sven Botman, pa asnjë palë të përfshirë në dukje të gatshme të tërhiqej nga qëndrimi i tyre.

Duket sikur saga e Botman ka vazhduar për muaj të tërë, duke pasur parasysh se Milani dhe Newcastle secili u përpoqën të nënshkruanin me holandezin në afatin kalimtar të janarit dhe pritën që të vinte vera, dhe pavarësisht faktit që shumë raporte sugjeruan se kuqezinjtë e kishin mbyllur marrëveshjen me të, gara duket ende e hapur, përcjell ORAinfo.

Ky pritet të jetë transferi i parë i Manchester Unidet në këtë afat kalimtar

Sky Sport raporton se Botman mbetet një objektiv i Milanit ashtu siç ka qenë për gjashtë muaj, por nëse ata nuk kanë qenë në gjendje të mbyllin një marrëveshje në gjashtë muaj, kjo është për shkak se është ‘komplekse’.

Skuadrat e përfshira nga janari janë të njëjta si tani: Milan, Newcastle dhe Lille.

Jo vetëm kaq, por pozicionet e marra më pas mbeten të njëjta: lojtari preferon Milanin ndaj Newcastle dhe Lille preferon ofertën e Newcastle ndaj Milanit.

Mbetet të shihet në ditët në vijim se ku do të përfundoj në fund mbrojtësi holandez. /ORAinfo/