Bulliqi thotë se pa Vjosa Osmanin LDK do të ishte pas AAK-së në zgjedhje

Palmer: SHBA do të vazhdojë ta mbështesë dialogun Kosovë – Serbi

Shpejtim Bulliqi thotë se pa Vjosa Osmanin LDK do të ishte pas AAK-së në zgjedhje.

Kryetari i zgjedhur i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka folur për ish-partinë e tij, Lidhjen Demokratike të Kosovës. Thotë se kjo parti po gabon që po largon njerëz si Vjosa Osmani. Sipas tij, pa Vjosa Osmanin, LDK’ja sdo të dilte e dyta në zgjedhje ashtu siç ka ndodhur.

“Vjosa Osmani, ju e dini, është një prej politikaneve të reja shumë të fuqishme. Reputacioni, përgatitja profesionale e Vjosa Osmanit është larg me këta që sot e kanë bërë atë klanin e tyre dhe të cilët po i eleminojnë politikanët nga Lidhja Demokratike e Kosovës”, tha Bulliqi.

“Mua më vjen shumë keq që Vjosës i ka ndodh diçka e tillë sepse jam më se i bindur se po mos të kish qenë emri i Vjosa Osmanit në zgjedhjet nacionale LDK’ja do ta kishte vendin ndoshta edhe më poshtë se AAK’ja e mos të flasim për vendin e dytë”, shtoi ai për RTV21.

“Por sidoqoftë këto janë politika të brendshme të tyre ata le të vazhdojnë punën tyre”, tha ai.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !