Bulliqi zbulon e kujt ishte ideja që ta përqafonin pemën

Bulliqi e pranon se iu bind qejfit të kryetarit.

Kryetari i zgjedhur i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka folur rreth fotografisë së famshme ku ai dhe lideri i partisë së tij, Albin Kurti, shihen teksa përqafojnë një pemë.

Në emisionin Personale në RTV Dukagjini, Bulliqi ka thënë se ideja për ta përqafuar trungun ishte e Kurtit.

Ai ka bërë të ditur se pjesë e kësaj fotografie ishte edhe një person tjetër, por që nuk shihet pasi që është kah ana tjetër e trungut.

Bulliqi ka thënë se arsyeja e vetme që u bë ‘përqafimi i trungut’ është të dihej se sa persona duhen për ta rrethuar në tërësi perimetrin e tij.

“Ishim në një lokalitet gjatë fushatës zgjedhore, vizituam një prodhues të drithrave, edhe në afërsi të atij objekti ishte ky trung i plepit. Në bisedë e sipër duke diskutuar, na thanë që vjetërsia e këtij trungu ishte diku 600 vjeçare. E kishte një perimetër shumë të madh dhe nga kureshtja për të parë perimetrin me zotin Kurti, por e kemi edhe një person nga ana tjetër e fotografisë që nuk duket, të cilët nga kureshtja e perimetrit të këtij trungu, deshëm të dimë se sa njerëz duhen për ta përmbyllë këtë trung”, ka thënë Bulliqi.

Bulliqi ka thënë se nuk e di se prej nga doli fotografia publike, por që është e nevojshme që tash e tutje të mendojnë që këtë trung ta fusin në Institutin për Mbrojtjen e Natyrës si trashëgimi natyrore.

“Nuk e di as kah u bo publike kjo cështje, por ishte shumë e nevojshme me mendu në të tashmen me futë në institutin për mbrojtjen e natyrës si trashëgimi natyrore.’, shtoi ai.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !