Cagliari e gjen menjëherë zëvendësuesin e trajnerit që e shkarkoi


Pasi shkarkoi trajnerin, Cagliari e gjen menjëherë zëvendësuesin e tij.

Eusebio Di Francesco është shkarkuar nga pozita e trajnerit te ekipi i Serie A, Cagliari.

Klubi ishullor njoftoi shkarkimin e 51-vjeçarit dhe të ndihmësve të tij, për shkak të rezultateve të dobëta.

Detyrën e lënë nga Di Franvesco do ta marrë Leonardo Semplici, i cili ka zyrtarizuar “divorcin” me SPAL.

Cagliari ka bërë gjithashtu ndryshime në stafin drejtues, teksa ka emëruar drejtor sportiv Stefano Capozuccan.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...