Merkel falënderon të moshuarit për qëndresën gjatë pandemisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka falënderuar të moshuarit në Gjermani për qëndresën e treguar gjatë pandemisë.…

Koronavirusi në Itali, publikohen shifrat e fundit

Italia ka regjisruar 21 vdekje dhe 235 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të…

53 vjet të martuar, i ndau koronavirusi, vdesin me duart shtrënguar

Koronavirusi po merr shumë jetë njerëzish. Plot 53 vjet të martuar, fati ishte i shkruar për…

Psë të gjithë po e kërkojnë Remdesivirin?

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë? Disa muaj më parë, shumë njerëz…

Konfirmohet mutacioni i ri i virusit, përhapet 9 herë më shpejt se ai fillestar

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në gjithë botën. Një studim i fundit ka gjetur…

7 të vdekur e 156 të infektuar me koronavuris në këtë vend

165 të infektuar, 7 viktima dhe 128 të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orë…

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, këto janë shifrat e fundit

7 viktima dhe 165 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve…

Macron zgjedh kryeministrin e ri të Francës

Jean Catex është zgjedhur kryeministër i ri i Francës. Presidenti francez, Emmanuel Macron emëroi të premten…

Beogradi shpall gjendjen e jashtëzakonshme, shkaku koronavirusi

Serbia kthehet në mes të rrugës, Beogradi shpall gjendjen e jashtëzakonshme. Sapo është shpallur një gjendje…

Alarmohet Kina pas rasteve të reja me koronavirus, gjysmë milion njerëz izolohen përsëri në Pekin

Gjysmë milion njerëz izolohen përsëri në Pekin. Rastet më të fundit të COVID-19 kanë detyruar autoritetet…

Mali i Zi konfirmon 12 raste të reja me koronavirus

12 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi. Instituti i Shëndetit Publik i Mali…

Dy persona vdesin nga koronavirusi në Mal të Zi

Koronavirusi ka nisur të rikthehet fuqishëm edhe në Mal të Zi. Dy pacientë me koronavirus kanë…