Grindej me të dashurin/ E reja në nerva e sipër godet me kokë xhamin e një dyqani (VIDEO)

Një zënkë mes dy personave ka degraduar, deri në thyerjen e xhamit të një dyqani. Në…

Autoritetet italiane marrin vendimin, ja data kur hiqet karantina për personat që vijnë nga vendet evropiane, Britania dhe Izraeli

Duke nisur që nga 15 maji, Italia do të heqë karantinat për personat që vijnë nga…

Ushtria amerikane parashikon kohën dhe vendin e rrëzimit të mbeturinave të raketës kineze

Dalin në dritë detaje të reja nga raketa kineze, e quajtur Long March-5B, e cila u…

“Nuk mposhtet COVID-19 në një botë të ndarë”, OBSH thirrje G7: I keni fuqitë financiare për të imunizuar pjesën e rritur të popullsisë në glob

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus ka ngritur shqetësimin në lidhje me shpërndarjen…

Maqedonia e Veriut vaksinon 100 mijë persona me Sinopharm dhe Sputnik

Imunizimi i popullatës në Maqedoninë e Veriut ka vazhduar me ritme të shpejta dhe deri të…

BE, marrëveshje për 1.8 miliardë vaksina me Pfizer

Bashkimi Evropian ka zgjatur kontratën me kompaninë farmaceutike Pfizer-BioNTech, për një sasi prej 1.8 miliardë doza…

Rrëzikohen edhe Shqipëria e Kosova, ndryshon ora e rënies se raketës kineze në tokë

Sipas një qendre amerikane për kërkim dhe zhvillim hapësinor, mbetjet e raketës kineze që ka dalë…

Thirrja e gjinekologëve italianë: Gratë shtatzëna në rrezik nga Covid! Të vaksinohen

Gratë shtatzëna duhet të konsiderohen kategori në rrezik dhe të vaksinohen me prioritet ndaj Covid. Kjo…

Shpërthen vullkani në Indonezi/ Zona mbulohet nga shtëllunga tymi, evakuohen banorët (VIDEO)

Pasditen e sotme ka shpërthyer vullkani Sinabung në ishullin Sumatra në Indonezi. Në videot e publikuara…

Vendimi/ Ja cila është vaksina e parë jo Perëndimore që merr aprovimin për përdorim nga OBSH

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka dhënë miratimin për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinopharm. Kujtojmë…

Tragjedi e dyfishtë/ Nëna pëson atak kardiak, mbyt beben e porsalindur teksa i jepte gji

Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur në Argjentinë, ku një nënë ka shtypur për vdekje beben…

Çfarë ka ndërmend Putin? Lideri rus nxjerr raketat bërthamore

Rusia ka bërë sot provat e fundit të paradës së datës 9 maj, e cila shënon…