​OBSH kërkon shmangien e kontrolleve të rregullta te dentistët

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) ka njoftuar se puna dentare rutinore, e parëndësishme duhet të shtyhet…

​Zaev nesër merr mandatin për formimin e Qeverisë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nesër në ora 12:00 do t’ia ndajë kreut të…

Pse po shënon rritje në mënyrë drastike numri i infarkteve në Shqipëri?

Rreth 53.7% e vdekjeve në Shqipëri ndodhin prej sëmundjeve kardiake. Sipas një studimi të EuroStat dhe…

Vdes në moshën 97-vjeçare miliarderi amerikan, Sumner Redstone

Miliarderi amerikan, Sumner Redstone, ka vdekur në moshën 97-vjeçare. Redstone ka qenë shef ekzekutiv i kompanive…

Në Brazil 1.274 vdekje të reja nga COVID-19, në Meksikë 926 dhe 834 në Indi

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19), në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar…

Në Maqedoni një i vdekur e 139 raste të reja me COVID-19

Në Maqedoni të Veriut një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e…

Pendarovski nesër do t’ia ndajë mandatin për qeverinë e re Zoran Zaevit

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, nesër më 13 gusht 2020, e enjte,…

Këto janë 5 shtetet evropiane që raportuan rënie të rasteve të virusit në dy javët e fundit

Pesë shtete evropiane kanë raportuar rënie të numrit të rasteve të koronavirusit në kohën kur shumica…

Maqedoni: 19 vjet nga masakra e Lubotenit

Kanë kaluar tashmë 19 vjet nga Masakra e Lubotenit. Sot përkujtohet dita kur forcat maqedonase të…

Në Rusi afro një milion persona të infektuar me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit Rusia ka regjistruar mbi 5 mijë raste të reja me koronavirus,…

Një sulmues futet në spital në ShBA, qëllon së paku një person

Një sulmues është futur në një spital në Louisiana të Shteteve të Bashkuara dhe deri më…

BDI publikon agjendën për takimin e liderëve shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim me kërkesë të partive tjera, ka publikuar agjendën për takimin e përbashkët…