Hiqeshin si pushues në Mykonos, policia greke zbulon fermën me drogë të shqiptarëve

Një bandë shqiptare e trafikimit të drogës është goditur nga policia greke. Sipas mediave fqinje, shqiptarët…

Dokumenti i SHIK për Fatmir Haklajn, reagon Zylfie Haklaj: Ja e vërteta

Pas qarkullimit në media të lajmit për zbulimin e një dokumenti të SHIK, sipas të cilit…

Nesër do të ketë ndërprerje energjie për disa orë në këto zona të Tiranës

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se nesër në Tiranë do të shkëputet energjia…

KE harton kornizën e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, çfarë parashikon

Komisioni Europian i paraqiti Këshillit draftin e kornizës së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,…

Sherr me thika mes të rinjve në Bulqizë, i plagosuri rëndë transportohet me helikopter drejt Tiranës (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Bulqizës. Një sherr mes…

Sherri në Bulqizë, policia jep detaje: U sulmuan dy vëllezër me thikë, largohet autori

Policia ka dhënë detaje në lidhje me sherrin e ndodhur pak më herët në Bulqizë, duke…

Rama, Meta e Basha do të bëhen bashkë më 4 korrik, ceremonia që do marrin pjesë

Dita e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës po afron teksa kalendari do të shënojë…

Zv/ministrja e Shëndetësisë: Bëni kujdes, infektohesh dhe po ta vendosësh maskën gabim

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli tha se infektimi i qendrave shëndetësore është fenomen që ka ndodhur…

Yuri Kim mbështet marrëveshjen për ‘Zgjedhoren’: SHBA është krenare, disa do e kritikojnë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim vlerësoi të gjitha palët politike për gjetjen e dakordësisë për arritjen…

“Tre vjet marshim e ngujim”, Rama nuk kursen ironinë me Bashën dhe reagon pas marrëveshjes për Reformën

Në harkun e pak minutave, pas lajmit se është firmosur marrëveshja mes partive politike për Reformën…

Marrëveshja për zgjedhjet, Lulzim Basha heq dorë nga qeveria teknike

Sipas Damian Gjiknurit, opozita ka hequr dorë nga kërkesat për qeveri teknike dhe qeveri tranzitore para…

“Mbështesim opozitën për depolitizimin e administratës”, Soreca: Shqipëria më pranë BE-së

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca, deklaroi në fund të mbledhjes së Këshillit Politik të Reformës…