Ligjet më të çuditshme zvicerane

Si e bëjnë këtë? Struktura e përpiktë dhe obsesioni i Zvicrës me rendin zbret në kulturë,…

Lajme me shume...

Cilat ishin teoritë konspirative më 2021

Nëse ka një epokë në të cilën teoritë e konspiracionit kanë pasur një ndikim të drejtpërdrejtë…

Lajme me shume...

Liridona Bytyqi, modeliste e trendit botëror, e lidhur, shumë, me Kosovën

Liridona Bytyqi është 21-vjeçe, modele me prejardhje nga Kosova, e cila jeton në Zvicër. Sharmi dhe…

Lajme me shume...

Disa nga vendet më të bukura në Evropë që ia vlen t’i vizitoni

Vendet më të bukura të Evropës me siguri janë në listën tuaj të udhëtimeve. Megjithatë, ashtu…

Lajme me shume...

Bebe Rexha, në mbrëmjen humanitare të ‘AmfAR’ në Los Angeles

Figurat si, Alessandra Ambrosio, Paris Jackson, Camila Mendes dhe Jenna Dewan, ishin vetëm disa nga figurat…

Lajme me shume...

Rita Ora shënon suksesin e “Shine Ya Light”

Pas disa vjetëve realizimi të projektit ‘Shine Ya Light’, Rita publikoi në InstaStory disa pamje nga…

Lajme me shume...

Magjia e dimrit në këto vende të botës

Duke qenë se temperaturat kanë rënë, tani është koha e përkryer për të filluar të mendoni…

Lajme me shume...

Shteti me më së shumti rrugë të asfaltuara në botë është Franca

Pothuajse në të gjitha shtetet e botës rrugët e asfaltuara gjejnë shtrirje, por, shteti me më…

Lajme me shume...

Filloi dhjetori, muaji më festiv i vitit

Muaji i fundit i vitit ka filluar sot, dhe ndoshta është ide e mirë të flasim…

Lajme me shume...

Librat që jua preferon t’i lexoni Bill Gates

Bill Gates është një nga njerëzit më të pasur në botë si dhe një njeri i…

Lajme me shume...

Ura më e lartë në Evropë gjendet në Zvicër

Në lartësi mbidetare prej 3.000 metrash dhe mbi humnerën e thellë 500 metra, në Zvicër është…

Lajme me shume...

Emri Red Bull erdhi nga Austria

Çuditërisht, pija energjike në të vërtetë erdhi me emrin “Krating Daeng”, nga Tajlanda. Në një vizitë,…

Lajme me shume...

Kosovë: Vjedhja e një pule u kushtoi me 750 euro gjobë tre të akuzuarve

Shpeshherë dëgjojmë raste nga më të ndryshmet dhe më interesante në jetën e përditshme, por në…

Lajme me shume...

Vlera e trofeve më të shtrenjta në botë

Duke shikuar futboll, me siguri e keni pyetur veten se sa merr një fitues i një…

Lajme me shume...

Gara interesante për 10 javë: 130 dollarë, kush humb 1 kg

Me qëllim të rritjes së ndërgjegjësimit të njerëzve lidhur me obezitetin, në emiratin Ras Al Khaimah…

Lajme me shume...