​Sa janë të dëmshëm për shëndetin deodorantët me përmbajtje alumini?

Alumini në deodorant është një nga polemikat e pazgjidhura – ndërsa disa pretendojnë se është i…

Rreziqet e të fjeturit me telefonin afër

Departamenti i Shëndetit Publik në Kaliforni ka realizuar një udhëzues për rrezet e celularëve dhe si…

Pse nuk duhet të pini ujë kur hani ëmbëlsira – Ja faktet dhe arsyet surprizë

Pse të mos pini ujë kur të hani ëmbëlsira? Pirja e ujit gjatë ngrënies së ëmbëlsirave…

​Pse ‘fluturon’ koha në disa ditë, por zvarritet në të tjera? Shkencëtarët zbulojnë përgjigjen

Studiuesit, në raportin e tyre të studimit, zbuluan se kontrasti midis neuroneve të lodhura dhe aktive…

​Nëse nuk jeni të motivuar në punë, mund të jeni të vetmuar – mendoni për këtë

Autorja, prezantuesja dhe ylli televiziv Jen Hatmaker thotë se arsyeja nuk është mungesa e aftësive organizative,…

​Sfondi psikosomatik i alergjive sezonale

Alergjia është një reagim imun ndaj substancave të padëmshme siç është poleni, dhe simptomat e pakëndshme…

Ky “sekret” do iu ndihmojë të eliminoni dhjamin nga trupi në kohë rekord!

Humbja e peshës është një nga sfidat kryesore, kur bëhet fjalë për ruajtjen e shëndetit të…

Ja pse duhet të konsumoni një lugë qiqra në ditë

Qiqrat janë burim i pasur i fibrave, përmbajnë karbohidrate, yndyrna të shëndetshme dhe shumë vitamania e…

Para apo pas buke – kur duhet pirë vaji i peshkut dhe vitaminat e tjera

Suksesi i suplementëve të vitaminave dhe mineraleve varet nga disa strategji të thjeshta. Në këtë artikull…

​Këto 3 ilaçe të zakonshme zvogëlojnë rrezikun dhe vdekjen nga kanceri i mushkërive

Kanceri i mushkërive merr gati 1.8 milion jetë në të gjithë botën çdo vit, me rreth…

Thuajini mirupafshim rrudhave, njollave dhe puçrave me këtë recetë

Kush janë shkaktarët e rrudhave dhe njollave? Edhe pse ka shumë faktorë të cilët ndikojnë në…

Mos shpenzoni për ilaçe për shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterolit, provoni këtë recetë antike

Falë kësaj recete, do ta ulni shtypjen e lartë të gjakut, por edhe nivelin e lartë…