Më shumë se 20 vite kërkon punë, rrëfimi prekës i shqiptarit…

Sedat Damka (61) nga Prizreni ka 18 vjet që merret me të gjitha llojet e punëve…

Mjeku Kalo: Kjo politikë po largon shoqërinë shqiptare, s’na respekton askush me servilizmat

Mjeku Tritan Kalo, duke ngritur alarmin e shpopullimit dhe shpresën e vetme të shqiptarëve te largimi…

Zelensky duke konsumuar kokainë? Ja e vërteta e videos që qarkullon në internet (VIDEO)

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky së fundmi ka bërë xhiron e rrjetit nga një video të…

Shqiptari i diamantëve sjell risi, unaza unike prej 510 mijë euro del në shitje

Në media shpesh kemi folur për shqiptarë të suksesshëm anë e mbanë botës. Për shqiptarë që…

Tajsoni grushton udhëtarin në aeroplan, në fans e acaroi dhe ai i’a vërsul (VIDEO)

Ish-kampioni i boksit në peshat e rënda, Mike Tyson sulmoi në aeroplan një pasagjer që po…

Në moshën 54 vjeçare la Maqedoninë, në vend tjetër nis një jetë të re (FOTO)

Vesna Ilievska, në moshën 54-vjeçare vendosi ta lë vendlindjen në Maqedoninë e Veriut dhe të nis…

Fshati Shipkovicë i Tetovës për “kryeplak” të katundit e vendos një grua (VIDEO)

Në fshatin Shipkovicë të Tetovës për “kryeplak” të katundit vendoset një grua. Klan Maqedoni vizitoi mbledhjen…

Presidente e ardhshme e Shqipërisë/ Moderatorja sportive nuk e fsheh kandidaturën e saj

Së shpejti do të zgjidhet presidenti i ri i Shqipërisë. Të shumtë janë emrat që përfliten…

Familja që feston Bajram e Pashkë

Në shtëpinë e fotografit të njohur, Çesk Shllaku në Shkodër, në pak ditë do festohen Pashkët…

Befason aktori katolik: Jam agjërueshëm, agjëroj se e ndjej

Simon Tanushi, aktor i martuar me Flutura Gashin Tanushi, janë çifti që njëri i takon fesë…

A e dini si reagon trupi deri në 15 ditë pas lënies së cigares

Edhe pse shumica e duhanpirësve i kuptojnë rreziqet që cigarja shkakton, lënia e saj është diçka…

Këta janë fshatrat me emrat më të pisët në trojet shqiptare

Shumica e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin…

Shoferja e bukur e autobusit që ka bërë që shumë burra të lënë makinat e tyre

Charman Isabella, e cila poston klipe me pseudonimin “@charsbusbanter” në TickTock, ndau një video në lidhje…

Njihuni me miliarderin që po i dhuron të gjitha: Po mbaj aq sa më duhen për të jetuar!

Sam Bankman Fried është një lloj biznesmeni dhe investitori shumë i veçantë. Ai është bërë miliarder…

“Oj gra mbyllni burrat”, këngëtarja ka ‘një këshillë’ … (FOTO)

Këngëtarja, Fjolla Morina është shumë e komentuar për paraqitjet e saj në rrjetet sociale, por jo…