A do të bëhet ndryshimi i zakonshëm i orës këtë vit, ky është lajmi i fundit!

Për shkak se më parë është diskutuar që ky ndryshim të mos bëhet më, ka akoma…

Lajme me shume...

Studimi i ri tregon një mundësi për të parandaluar rënien e flokëve me kalimin e moshës

Le ta pranojmë, humbja e flokëve shpesh shihet si e pa trajtueshme. Ne priremi të mendojmë…

Lajme me shume...

Këto janë shenjat që tregojnë se ftohja mund të jetë zhvilluar në pneumoni vdekjeprurëse

Shenjat që tregojnë se ftohja mund të jetë zhvilluar në pneumoni vdekjeprurëse. Gjatë javëve të fundit…

Lajme me shume...

Horoskopi përditën e sotme, shikoni se çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi 17 tetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju. Parashikimi i yjeve për ju sot.…

Lajme me shume...

3 gratë më hakmarrëse të horoskopit – Mos i nevrikosni këto 3 shenja!

Këto 3 tipologji grash nuk mund të superojnë asnjë ngjarje negative pa u hakmarrë dhe janë…

Lajme me shume...

Vazhdon të jetë kërcënim varianti i ri i koronavirusit

Varianti i ri i COVID vazhdon të jetë kërcënim. Autoritetet shëndetësore në Mbretërinë e Bashkuar po…

Lajme me shume...

Mësoni arssyet pse duhet të vaksinohemi

Pse duhet të vaksinohemi? Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, vdiq të hënën nga komplikimet e…

Lajme me shume...

Fruti që mbron zemrën dhe lufton plakjen

Shega mund të integrohet në dietë në mënyrë të ndryshme ofruar shumë përfitime të rëndësishme. Por…

Lajme me shume...

Studime të reja se a duhet vaksinuar gratë shtatzëna

Studimet e reja mbi vaksinimin para dhe gjatë shtatzënisë. Dy studime të reja shkencore në revista…

Lajme me shume...

A do të ndryshohet ora edhe këtë vit si zakonisht? Ky është vendimi

Më në fund do t’i kthejmë akrepat e orës një orë mbrapa në tetor, siç kemi…

Lajme me shume...

Ndërtesa më e madhe në botë merr formën e gotës së çajit

Ndodh edhe kjo në Turqi. Ndërtesa më e madhe në botë në formën e filxhanit të…

Lajme me shume...

Shqiptarët shpenzojnë “frikshëm” për Halloween

Globalizimi mund të ketë efekte në shumë sektorë, por padyshim një ndër to është përhapja e…

Lajme me shume...

Nëna sjell në jetë foshnjën që peshon mbi 6 kg

Një nënë ka sjellë në jetë një foshnje që peshon më shumë se 6 kg. Cherral…

Lajme me shume...

6 faktorë që shkaktojnë puçrra dhe akne në gjoks

Ashtu si lëkura në fytyrë, lëkura rreth rajonit të gjirit është gjithashtu e ndjeshme ndaj problemeve…

Lajme me shume...

Vjen një propozim interesant, korsi vetëm për femrat në autostrada

Kompania e sigurimeve britanike “Shei la’s Wh eels” ka bërë një propozim interesant duke kërkuar korsi…

Lajme me shume...