Ministrja Albulena Haxhiu tregon se a ka Qeveria strategji për parandalim të dhunës në familje

A ka qeveria strategji për parandalim të dhunës në familje? Flet ministrja Albulena Haxhiu. Ministrja e…

Ndezen qirinj në nderim të 18-vjeçares së vrarë në Ferizaj

Qirinj në nderim të 18-vjeçares së vrarë në Ferizaj. Dhjetëra të rinj në organizim të Sektorit…

Arben Vitia – në luftë me pandeminë e sytë nga Prishtina

Vitia – në luftë me pandeminë e sytë nga Prishtina. Qytetarët dhe shoqëria civile, janë duke…

Bie gjashtëvjeçari në pusetën e thellë tri metra

Gjashtëvjeçari bie në pusetën e thellë tri metra. Albert Abazi është gjashtëvjeçari i cili të dielën…

Vdekja e 19 vjeçarit nga Covid-19, familja thotë se djali i tyre s’kishte sëmundje tjera

19 vjeçari nga Kaçaniku humbi jetën nga Covid-19, familja thotë se djali i tyre s’kishte sëmundje…

Një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë ishte vaksinuar me dy doza

Zyrtarja e OBSH-së: Një i vdekur nga koronavirusi në Kosovë ishte vaksinuar me dy doza. Isme…

Kryeministri Kurti reagon për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj, kërkon që vrasësi sa më shpejt të dalë para drejtësisë

Albin Kurti reagon për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj, kërkon që vrasësi sa më shpejt…

Grafite kundër analistit pas statusit për vajzat dhe Audi-n: “Kush menon si Xhevdeti, vepron si Dardani”

“Kush menon si Xhevdeti, vepron si Dardani”, grafite kundër analistit pas statusit për vajzat dhe Audi-n.…

Vendos Qeveria: Afganët që do të vijnë në Kosovë do t’i nënshtrohen procesit të verifikimit.

Afganët që do të vijnë në Kosovë do t’i nënshtrohen procesit të verifikimit. Qeveria e Kosovës…

Lajmi i fundit: Njësia Speciale hynë në banesën ku dyshohet se u vra 20 vjeçarja në Ferizaj

Njësia Speciale hynë në banesën ku dyshohet se u vra 20 vjeçarja në Ferizaj. Njësia Speciale…

Ministrja Nagavci tregon përfundimisht se a do të shtyhet mësimi në shkolla

A do të shtyhet mësimi në shkolla, ministrja Nagavci thotë fjalën e fundit. Ministrja e Arsimit,…

Pretendohet se i dyshuari kryesor për vrasjen e 18-vjeçares është duke u fshehur në Gjilan

I dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj, Dardan K. është në arrati. Kryeprokurori…

Viti shkollor nis me 1 shtator, ministrja Nagavci ka një kërkesë urgjente për mësimdhënësit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci me anë të një postimi ka treguar që viti i ri…

Kryetari i Ferizajt kërkon dënim meritor për kryesit e vrasjes së 18-vjeçares

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka reaguar për vrasjen e 18-vjeçares që ndodhi gjatë…

Flet vëllai i Donjeta Pajazitit për rastin tragjik në Ferizaj: Na ka tronditur, e kuptojmë dhimbjen e familjes

Vëllai i Donjeta Pajazitit për rastin tragjik në Ferizaj: Na ka tronditur, e kuptojmë dhimbjen e…