Ndërron jetë ish-kryetari i Podujevës

Vdes ish-kryetari i parë i Podujevës. Sot ka vdekur në moshën 75-vjeçare ish-kryetari i parë i…

Lajme me shume...

Ky është Bashkim Jashari që nga sot do ta komandojë FSK-në

Kush është Bashkim Jashari që nga sot do ta komandojë FSK-në? Bashkim Jashari nga sot do…

Lajme me shume...

Deklarohet ministri Mehaj për dorëheqjen e Ramës dhe emërimin e Bashkim Jasharit komandant

Dorëheqja e Ramës dhe emërimi i Bashkim Jasharit komandant, deklarohet ministri Mehaj. Ministri i Mbrojtjes, Armend…

Lajme me shume...

Reagon Adem Jashari i ri pasi Bashkimi u bë komandant i FSK-së

Emërimi i Bashkim Jasharit në krye të Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), ka gëzuar edhe…

Lajme me shume...

Komandanti i ri i FSK-së pranon detyrën nga Rrahman Rama

Rrahman Rama ia dorëzon detyrën komandantit të ri të FSK-së. Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se…

Lajme me shume...

Vëmendje: Policia tregon sa duhet të jetë distanca e automjetit me shpejtësi 50 kmh

Vozitje në kushtet e dimrit, policia tregon sa duhet të jetë distanca e automjetit me shpejtësi…

Lajme me shume...

Ministrja Gërvalla thotë se “Ballkani i Hapur” është vegël e Serbisë: S’kemi pasë ftesë zyrtare për t’iu bashkuar

Gërvalla: “Ballkani i Hapur”, vegël e Serbisë, s’kemi pasë ftesë zyrtare për t’iu bashkuar. Ministrja e…

Lajme me shume...

Flet Jashari për emërimin e Komandantit të FSK-së: “Ah sikur të ishte gjallë Adem Jashari, të të shihte duke udhëhequr ushtrinë”

“Ah sikur të ishte gjallë Adem Jashari, të të shihte duke udhëhequr ushtrinë”, flet Jashari për…

Lajme me shume...

Abelard Tahiri kërkon zgjedhje të reja: Ngërçi parlamentar do të zgjidhej më së miri me zgjedhje të reja

Tahiri: Ngërçi parlamentar do të zgjidhej më së miri me zgjedhje të reja. Shefi i Grupit…

Lajme me shume...

Gjykata konfirmon aktakuzën për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerëve

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerëve. Gjykata Themelore…

Lajme me shume...

Ujësjellësi “Prishtina” ka një apel për qytetarët pas uljes së temperaturave në vend

Ulja e temperaturave në vend, ujësjellësi “Prishtina” ka një apel për qytetarët. Kompania Rajonale e Ujësjellësit…

Lajme me shume...

Gjeneralmajor Bashkim Jasharin emërohet komandant të ri të FSK-së

Presidentja Osmani emëron gjeneralmajor Bashkim Jasharin, komandant të ri të FSK-së. Presidentja e Republikës së Kosovës,…

Lajme me shume...

Behxhet Pacolli i ofron ndihmë Adriana Matoshit: “Të lutem mos harro se jam në dispozicionin tënd”

“Të lutem mos harro se jam në dispozicionin tënd”, Behxhet Pacolli i ofron ndihmë Adriana Matoshit.…

Lajme me shume...

Rrahman Rama jep dorërheqje nga komandanti i FSK-së

Jep dorëheqje komandanti i FSK-së Rrahman Rama. Ka dhënë dorëheqje komandanti i Forcës së Sigurisë së…

Lajme me shume...

Reshje bore e temperatura minus, kështu do të jetë moti sot

Temperatura minus e reshje bore, ky është moti sot. Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se…

Lajme me shume...