Hoti: Komisioni Hetimor Parlamentar të tregojë se ku janë shpenzuar 100 milionë euro

Po kërkohet që të sqarohen se ku kanë mbetur 100 milion eurot. Deputeti i Lidhjes Demokratike…

Lushtaku thotë se Askush nuk e meriton të përmendet më shumë se Thaçi në Ditën e Presidentit

Sot është dita e Presidentit. Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, ka…

Dita e Presidentit, Abdixhiku i merr vajzat e tij në zyrë

Sot është Dita e Presidentit. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në Ditën e Presidentit ka kujtuar…

AKI detyrohet t’ia tregojë krejt të dhënat Speciales, Ramadani nuk tregon a do të shkojë në Hagë

Burim Ramandani është ftuar nga Specialja. Inspektori i përgjithshëm i AKI-së, Burim Ramadani nuk dëshiron të…

Vizita e tij në Prishtinë, Zyra e Scholz tregon për mesazhet që kancelari gjerman do t’i sjell në Ballkan

Kosovën shumë shpejtë do ta vizitojë një figurë shumë e rëndësishme. Para mbledhjes së Këshillit Evropian…

Aksion në veri, bllokohen mallra të kontrabanduara

Aksioni në veri kundër kontrabandës po vazhdon Policia Kufitare e Republikës ë Kosovës, mbrëmë më datë…

Ligji i ri, asambleistët komunalë nuk e kanë obligim deklarimin e pasurisë

Me ligjin e ri asambleistët komunalë nuk e kanë obligim deklarimin e pasurisë. Sot përfunduan punimet…

Presidentja Osmani takohet me zyrtarë të lartë ushtarakë e civilë nga 12 shtete të botës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim një delegacion nga Kolegji Mbretëror i Studimeve…

Në Ditën e Presidentit, Presidentja Osmani dekoroi z. Jim Xhema dhe z.Christopher Hyland

Në Ditën e Presidentit, në shenjë mirënjohjeje për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, në…

Misioni dhe vizita shembullore e Albin Kurtit në SHBA

Shkruan Nazim Alimi Misioni i delegacionit qeveritar të R. së Kosovës në krye me Albin Kurtin…

Kurti dhe Pendarovski takohen në Samitin e Davosit (FOTO)

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka njoftuar se në margjinat e Samitit të Davosit…

12 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë publikon raportin 24 orësh të rasteve me COVID-19 Në 24 orët e fundit…

Pas komunikatës së QUINT’it, ambasadorët e huaj shkojnë për vizitë në Manastirin e Deçanit

Trupi diplomatik në Kosovë ka shkuar për ta vizituar Manastirin e Deçanit pas thirrjes që disa…

Përsëri alarm i rrejshëm, largohet shiriti i Policisë së Kosovës pranë Rektoratit

Policia e Kosovës e ka larguar shiritin nga vendi i kufizuar në të cilin pretendohej për…

Kryeministrin Kurti në Zvicër e takon presidenti fqinj Pendarovski

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror ka takuar kryeministrin…