Abdixhiku kritikon Qeverinë për keqmenaxhim të pandemisë

Abdixhiku kritikon Qeverinë për keqmenaxhim të pandemisë: Qytetarë, vaksinohuni dhe mbrohuni – nga shteti mos prisni…

Lajme me shume...

“Jemi në fillim të valës së katërt, virusi mund të ashpërsohet edhe më shumë”

Infektologu Sali Ahmeti paralajmëron se virusi ka mundësi të ashpërsohet dhe më shumë. Thotë se akoma…

Lajme me shume...

Kush është shkaktar për rritjen e numrit të rasteve

Rritja e numrit të vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë – a “ua pamë sherrin” dasmave? Për…

Lajme me shume...

Sapo erdhi një ‘goditje’ për Albulena Haxhiun

Deputetja Hoxha: Albulena Haxhiu duhet t’i zgjidhë problemet si ministre e jo si protestuese. Deputetja e…

Lajme me shume...

Kartela kosovare e vaksinimit nuk njihet në BE, kërkohet testi PCR

Qytetarët po ankohen se certifikata e vaksinimit që po lëshohen nga Institucionet e Shëndetësisë kosovare, nuk…

Lajme me shume...

“Në takimin e sotëm Ministri Vitia tha që s’ka mjaftueshëm vaksina, prandaj s’kanë rritur kapacitetet për vaksnim”

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati ka folur rreth masave të fundit të qeverisë, pas rritjes së…

Lajme me shume...

Caktohet zëvendësuesi i Kryeshefit të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë

Flamur Kadriu caktohet Zëvendësues i Kryeshefit të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë. Kryeministri i Republikës së…

Lajme me shume...

Polici ia theu nofullën dhe brinjët, qytetari kërkon 3 mijë e 100 euro kompensim

Kërkon 3 mijë e 100 euro kompensim nga MPB, pasi polici ia theu nofullën dhe brinjët.…

Lajme me shume...

Edhe AAK-së ia përjashtojnë një kandidat për kryetar komune

Kandidatit të AAK-së në Obiliq, Ali Krasniqi, i ndalohet kandidimi në zgjedhjet lokale. Kandidati i AAK-së…

Lajme me shume...

Presidentja Osmani dhe komandanti i KFOR-it, ja çka biseduan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë një takimi me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Franco Federici, biseduan…

Lajme me shume...

Ministri Mehaj: Ndryshim plotësimi i Ligjit për Ministrinë e Mbrojtjes garancë që jemi në rrugën e duhur

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, thotë se qëllimi i tij kryesor strategjik që nga marrja e…

Lajme me shume...

Rëndohet situata me COVID-19 në Kosovë, drejtori i klinikës: Jemi nën pikën zero

Klinika e Mjekësisë Sportive në asnjërën nga valët e përhapjes së coronavirusit, nuk ka pasur më…

Lajme me shume...

KQZ nuk e certifikoi, Selim Pacolli nuk do të jetë kandidat për kryetar të Prishtinës

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli, nuk është certifikuar nga KQZ. Lajmin e…

Lajme me shume...

Sami Lushtakut i refuzohet ankesa, s’mund të kandidojë për kryetar të Skenderajt

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e ka hudhur poshtë si të palejuar ankesën e Sami…

Lajme me shume...

Fluksi në Morinë, Delta dhe fundi i sezonit nuk frenon vizitorët e Kosovës

Përkeqësimi i situatës së infektimeve me variantin Delta të Covid-19 si dhe rritja edhe e numrit…

Lajme me shume...