Kosovë, zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë del pozitiv me COVID-19, vetizolohet stafi

Një zyrtar në Ministrinë e Drejtësisë është prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur…

I hapen paligjshëm restorantet e tyre, policia arreston disa persona në Prishtinë

Policia e Kosovës, ka njoftuar se ka arrestuar tre persona në Prishtinë, pasi që ata kishin…

4 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, 163 raste aktive

Vetëm 4 raste të reja janë konfirmuar në vend në 24 orët e fundit. 4 rastet…

Presidenti Thaçi takon shefin e EULEX-it, flasin rreth masave për tejkalimin e pandemisë

Kosova po vazhdon të përballet me luftën kundër koronavirusit. Presidenti Hashim Thaçi, sot ka takuar shefin…

BIK-u tregon nëse do të hapen xhamitë këtë të premte

A do të hapen xhamitë e Kosovës për këtë të premte? Flasin nga BIK-u. Muaji i…

Vijnë në jetë Vjosa dhe Albini, historia e veçantë e binjakëve

Një çift nga Kosova janë bërë prindër pas 15 vitesh martesë, ndërsa gëzojnë sot ardhjen në…

Alarmon Komuna e Prishtinës: Ka rritje të rasteve me COVID – 19, keni kujdes

Kosova po vazhdon të përballet me koronavirusin. Komuna e Prishtinës po iu bën thirrje qytetarëve që…

I hapen restorantet e tyre, policia arreston tre persona në Prishtinë

Policia e Kosovës, ka njoftuar se ka arrestuar tre persona në Prishtinë, pasi që ata kishin…

Nuk e respektuan orarin e lëvizjes, ndalohen 25 persona

Përhapja e koronavirusit ka bërë qe Qeveria e Kosovës të marrë masa për kufizimin e orarit…

Ardian Gjini i AAK-së thotë se Vetëvendosja ka vjedhur vota

Lëvizja Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve të fundit nacionale të 6 tetorit. Nënkryetari i AAK-së dhe…

“Richard Grenell i fokusuar në bashkëpunimin me Kosovën dhe Serbinë”

Emisari special amerikan Richard Grenell do të vazhdojë punën e tij lidhur me çështjen e dialogut…

Dy pacientë në gjendje të rëndë, 12 pacientë me COVID-19 në Klinikën Infektive

Kosova po vazhdon të përballet me luftën kundër koronavirusit. Në Klinikën Infektive sot janë të shtrirë…