Edi Rama sërish këmbëngul se “Open Balkans” nuk sjell probleme në marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri

Rama thotë se “Open Balkans” nuk sjell probleme në marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,…

Dardan Molliqaj thotë se veriu nuk është vend për ekspozim armatimesh

Molliqaj: Veriu nuk është vend për ekspozim armatimesh, por për strategji të mirëmenduar diplomatike. Për ngjarjet…

Petkoviq reagon me nervoz: Ëndrra e Kurtit është Shqipëria e Madhe, bashkësia ndërkombëtare të bëjë presion tek ai

Petkoviq: Ëndrra e Kurtit është Shqipëria e Madhe, bashkësia ndërkombëtare të bëjë presion tek ai. Drejtori…

Fatmir Limaj për situatën në veri: Shtetet mike të bëjnë presion mbi Beogradin që t’i ndalë provokimet

Limaj: Shtetet mike të bëjnë presion mbi Beogradin që t’i ndalë provokimet. Kryetari i Nismës Socialdemokrate,…

Këshilli i Sigurisë mblidhet – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë – Kurti, Sveçla dhe shefi i AKI-së arrijnë në Qeveri. Kanë…

Ivica Daçiq flet për situatën në veri: Luftë nervash, kush ruan gjakftohtësinë fiton

Daçiq: Situata në Kosovë – luftë nervash, kush ruan gjakftohtësinë fiton. Kryetari i Kuvendit të Serbisë,…

Lista Serbe viziton protestuesit në Bërnjak

Situata në veri të Kosovës vazhdon të mos jetë e qetë. Deputetët e Listës Serbe, Sllavko…

KFOR-it patrullon mbi në Jarinë

KFOR,ka reagua pas situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Pas manovrave të sotme dhe të…

Krasniqi viziton Drenasin, i bindur në fitoren e Ramiz Lladrovcit

Partitë politike po vazhdojnë të përgatiten për zgjedhjet lokale. Lideri i Partisë demokratike të Kosovës, Memli…

Kaq miliona euro ndihmë financiare kanë përfituar të akuzuarit nga Specialja

Ende disa ish-ushtarë të UÇK-së vazhdojnë të qëndrojnë në Hagë. Të gjithë ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare…

“Dorëzohen” serbët, largohet kamioni i parë nga barikada

Një kamion është larguar nga rruga që dërgon në Bërnjak dhe Jarinje. Sapo është larguar kamioni…

Hoxhaj:BE dhe ShBA të reagojnë ndaj agresionit serb

Enver Hoxhaj, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në veri. Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës,…