Vazhdon ‘përplasja’ mes deputetëve, nuk ka vota mbi ligjin për pandeminë

Deputetët vazhdojnë përplasjet, nuk ka vota mbi ligjin për pandeminë. Orë të tëra debat e përplasje…

Vendimi i qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë po kundërshtohet nga Agim Bahtiri

Agim Bahtiri ka kundërshtuar vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë. Kryetari i komunës,…

Përfundon dita e dytë e intervistimit të Hashim Thaçit në Hagë, qëndroi 6 orë brenda

Pas 6 orësh përfundon dita e dytë e intervistimit të Thaçit në Hagë. Ka përfunduar dita…

Vazhdon beteja, sot 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Sot janë shënuar tri vdekje si pasojë e koronavirusit në vendin tonë. Sot gjatë ditës u…

Situata me koronavirus në vend, 306 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera

306 pacientë me koronavirus po trajtohen në QKUK dhe spitalet tjera. Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik…

Deputetja e PDK-së thotë se partia e saj do ta votonte sërish Specialen: Besojmë në luftën e pastër të UÇK-së

Deputetja Ismaili ka thënë se PDK do ta votonte sërish Gjykatën Speciale, sepse besojnë në luftën…

Ismaili flet për Kurtin, thotë se ai nuk brengoset për vlerat e luftës përderisa i duket se Specialja po i bën favore politike

Uran Ismaili ka thënë se Albin Kurti nuk brengoset për vlerat e luftës përderisa i duket…

Mustafa e sqaron largimin nga Kabineti i Kryeministrit

Muhamet Mustafa e ka sqaruar largimin nga Kabineti i Kryeministrit. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka…

Mbi 10 profesorë kosovar të infektuar nga koronavirus

Koronavirusi prek edhe universitetet publike, mbi 10 profesorë të infektuar nga fillimi i pandemisë. Virusi ka…

Ministri i Shëndetësisë në takim me përfaqësuesit e OBSH-së

Armend Zemaj ka zhvilluar takim me përfaqësuesit e OBSH-së. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar…

Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor

Shpend Ahmeti njofton se MSH-ja ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor.…

A ka ftesë për Veselin për intervistim në Hagë, flasin nga PDK-ja

PDK tregon se a ka ftesë për Kadri Veselin për intervistim në Hagë. Kryetari i PDK’së,…