Gjendet i vdekur Arben Asllani, i zhdukur prej dy vitesh

I zhdukur prej dy vitesh, gjendet i vdekur Arben Asllani. Arben Asllani i cili para dy…

Infektologu i njohur emërohet u.d i drejtorit të Klinikës Infektive

Izet Sadiku emërohet u.d i drejtorit të Klinikës Infektive. Infektologu Izet Sadiku është emëruar dje drejtor…

Kreu i Akademisë serbe merr përkrahje nga Bordi Ekzekutiv: “Kosova nuk është e jona”

“Kosova nuk është e jona”, kreu i Akademisë serbe merr përkrahje nga Bordi Ekzekutiv. Deklarata e…

Zaev: Bashkimi Kosovë-Shqipëri nuk është ide e mirë

Kryeministri maqedonas: Bashkimi Kosovë-Shqipëri nuk është ide e mirë. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,…

Prokuroria ndalon dy persona në dyshimet për dallaveret me vota

Dyshimet për dallaveret me vota, Prokuroria ndalon dy persona. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ndaluar të…

Ish ambasadori Kiçmari: Hapja e Ambasadës në Jerusalem akt politik, të bisedohet me shtetet mike që janë kundër

Kiçmari: Hapja e Ambasadës në Jerusalem akt politik, të bisedohet me shtetet mike që janë kundër.…

Anton Quni: Asnjë pretendues i territorit të Kosovës s’duhet kryqëzuar shpatat me FSK-në

Quni: Asnjë pretendues i territorit të Kosovës s’duhet kryqëzuar shpatat me FSK-në. Ministri i Mbrojtjes në…

11 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

67 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë. 67 pacientë…

Këta janë deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019

Deputetët me rritjen dhe rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019.…

Haziri sot shpall kandidaturën për kryetar të LDK’së

Lutfi Haziri sot shpall kandidaturën për kryetar të LDK’së. Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të…

Autstrada Ibrahim Rugova mbulohet nga bora

Bora mbulon autostradën Ibrahim Rugova. Pas motit me diell për disa ditë në Kosovë, janë rikthyer…

Kurti bisedon me ish-kryeministrin britanik, tregon për çka diskutuan

Sot, Kurti ka biseduar me ish-kryeministrin britanik, Gordon Broën. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot…