Kampioni Robin Krasniqi, fiton me nokdaun shpalli kampion bote Krasniqin

Robin Krasniqi bëhet shqiptari i parë në botë që ka fituar titullin e Botës në Boks…

Nuk do ta besoni se sa përfitimet mund ti merrni nga hudhra, më poshtë ju tregojmë mënyrat

Duke ardhur drejtpërdrejt nga Azia, hudhra është përdorur për 5000 vjet si për të përmirësuar shijen…

Shqiptarët e Maqedonisë kanë pasur edhe kryetarë në ish-Jugosllavi, por nuk kanë qenë popull i lirë!

Një përgjigje të shkurtë sqaruese disa komentuesve në lidhje me shkrimin tim: “Rreth idesë për kryeministër…

Lajm i mire per gjithe emigrantet dhe pashaportat! Ndryshon ligji per te rinjte

Deputetja e PS, Ermonela Felja, ka prezantuar në Kuvend projektligjin për shtetësisë, ku ka bërë me…

Blerim Latifi: Mbylleni krejt shtetin në izolim per 3 muaj se na hangër dreqi

Profesori universitar, Blerim Latifi ka reaguar pas rritjes së madhe me koronavirus në Kosovë. Ai përmes…

“Ule gishtin se ta fus në b…”, reagon përsëri Xhavit Ukaj, ja çka thotë për Vjosa Osmanin

Faton Peci – shef i kabinetit të kryeparlamentares Vjosa Osmani, ka thënë se deputeti Xhavit Ukaj…

Kryepeshkopi malazez: “Allahu është Një, Muhammedi është i dërguari i Tij”

Kryepeshkopi i kishes ORTODOKSE malazeze Mihailo thotë se “Allahu“ është një. Atij të gjithë i lutemi…

Ajeni more normal ju, njerëzit skan buk me hangër e ju doni me ndreq Xhamia…

Drilon Gashi: “Po ndërtojnë kisha e xhami milionshe që fukaraja të shkojë aty e të lutet…

Thaçi pritet të dorëhiqet, Haradinaj dhe Mustafa në garë për postin e Presidentit

Thaçi pritet të dorëhiqet, Haradinaj dhe Mustafa në garë për postin e Presidentit Njohësi i çështjeve…

Isa Mustafa ka gënjyer për ínfektimin me Covid-19: “Ma thanë njerëzit e ngushtë të tij”

Dje u dha lajmi se kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ishte shëruar suksesshëm…

Arbana Xharra: Ma përpara vdès nga Koronavirusi sesa të kërkoj ndihmë nga Erdogani

Arbana Xharra: Ma përpara vdès nga Koronavirusi sesa të kërkoj ndihmë nga Erdogani Presidenti Hashim Thaçi…

Edhe pse është Katolik, Nuk do e besoni çka thotë Noizy për ndërtimin e Xhamisë Madhe

Nuk do ta besoni se çka thotë Noizy për ndërtimin e Xhamisë Madhe Këngëtri i njohur…