9 viktima dhe 375 të infektuar me virus

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.744 testime të realizuara,…

Lajme me shume...

Kjo është bima që parandalon rënien e flokëve

Ne humbasim vazhdimisht flokët tanë (rreth 100 fije në ditë), por gjithsesi mund të jetë zhgënjyese…

Lajme me shume...

Nëntë arsye pse shumica e njerëzve shtojnë peshë në dimër

Hulumtimet tregojnë se njerëzit shtojnë mesatarisht dy kilogramë e gjysmë deri në tre kilogramë e gjysmë…

Lajme me shume...

​Dentistët paralajmërojnë: Kjo është koha e ditës kur nuk duhet të lani kurrë dhëmbët

Dentistët paralajmërojnë veçanërisht në momente të caktuara kur larja e dhëmbëve mund të jetë jashtëzakonisht e…

Lajme me shume...

Fauçi: “Omicron” nuk është i rrezikshëm sa “Delta”

Dr Anthony Fauci, një infektolog dhe këshilltar kryesor i presidentit amerikan për pandeminë, tha sot se…

Lajme me shume...

Tri simptomat kryesore të variantit ‘Omicron’ që duhet t’i dini

Ka ende dhjetëra pyetje në lidhje me variantin e ri të COVID-19, i cili po konsiderohet…

Lajme me shume...

Shefi i ‘Pfizerit’ thotë se vaksinimi do të bëhet i përvitshëm

Shefi i Pfizerit, Albert Bourla thotë se nuk bëhet fjalë më një për një dozë e…

Lajme me shume...

Italiani përdori krahun e rremë prej silikoni që të vaksinohet kundër COVID-19, zbulohet nga infermierja dhe arrestohet

Një burrë 50-vjeçar në qytetin e Biellas në Italinë veriore shkoi për të marrë vaksinën kundër…

Lajme me shume...

Sëmundjet e veshkave, ushqimet me kalium që duhen shmangur

Njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kronike të veshkave, duhet të tregohen dorështrënguar me konsumin e kaliumit.…

Lajme me shume...

Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur shkakun e mpiksjes së gjakut nga vaksina AstraZeneca

Shkencëtarët besojnë se kanë gjetur shkakun e mpiksjes së gjakut që ndodh pas injektimit të vaksinës…

Lajme me shume...

Omicroni më pak i rrezikshëm se Delta

Driton Vela ka publikuar një grafikon rreth rritjes së rasteve gjalë valës së Omicronit si dhe…

Lajme me shume...

Pfizer dorëzon zyrtarisht të dhëna rreth pilulës kundër koronavirusit

Pfizer ka dorëzuar të dhëna klinike në Health Canada në lidhje me një mjekim oral, që…

Lajme me shume...

Një vezë në ditë ndikon në zgjatjen e trupit

Studiuesit thonë se tek foshnjat dhe fëmijët të cilët kanë probleme me zhvillimin, një vezë në…

Lajme me shume...

Me 3 doza Pfizer jeni të mbrojtur nga Omicron?!

Ministri izraelit i Shëndetësisë Nitzan Horoëitz ka njoftuar ditën e sotme se 3 doza të vaskinës…

Lajme me shume...

Një gotë qumësht në mëngjes, redukton rrezikun nga diabeti

Pirja e një gote të qumështit çdo mëngjes, e ndërpret rrezikun e obezitetit dhe të sëmundjes…

Lajme me shume...