Ja sa raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi s csipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët…

Lajme me shume...

Efektet anësore nga përdorimi i shpeshtë i antibiotikëve

Marrja e shpeshtë e antibiotikëve dëmton ekuilibrin e baktereve të mira dhe të këqija në zorrë.…

Lajme me shume...

A është Delta varianti i fundit i koronavirusit

Çdo javë një grup epidemiologësh në verilindje të Shteteve të Bashkuara takohen virtualisht në platformën Zoom…

Lajme me shume...

Ushqimet që do t’ju mbrojnë nga gripi dhe ftohja

Disa ushqime të kombinuara me një mënyrë jetese të shëndetshme mund të forcojnë sistemin tuaj imunitar,…

Lajme me shume...

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Dhimbjet e kokës që shfaqen në mëngjes mund të kenë shkaktarë të ndryshëm. Këto dhimbje mund…

Lajme me shume...

I thjeshtë dhe falas, një test që zbulon se sa e shëndetshme është zemra juaj

Me ndihmën e një testi të thjeshtë dhe pa pagesë, që nuk zgjat shumë, mund të…

Lajme me shume...

EMA fillon vlerësimin e pilulës anti-Covid nga Pfizer

Agjencia Europiane e Barnave po shqyrton të dhënat e disponueshme për përdorimin e Paxlovid (ritonavir), një…

Lajme me shume...

A keni vënë re që thonjtë tuaj thyhen?

A e dini se ” mangani ” vjen nga fjala ” magji “? Me të drejtë…

Lajme me shume...

Dermatologia tregon se a janë të dëmshëm buzëkuqët

Dermatologia Dr Gurveen Waraich ndau së fundmi një video në Instagram, duke përshkruar gjërat që duhet…

Lajme me shume...

Rrahjet e ngadalta të zemrës/ Përse ndodhin dhe si të veproni

Rrahjet e zemrës funksionojnë si tik taku i orës, vazhdojnë pa pushuar asnjë sekondë gjatë gjithë…

Lajme me shume...

Bill Gates parashikon se kur mund të përfundojë pandemia

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, ka folur sërish lidhur me pandeminë e COVID.Miliarderi amerikan pretendon se…

Lajme me shume...

COVID-19 përhapet frikshëm në shkollat e Beratit, mbyllen 5 klasa

COVID-19 është duke u përhapur masivisht në qarkun e Beratit, ku shumë raste infektimesh janë regjistruar…

Lajme me shume...

Ankthi gjatë shtatzënisë, zbuloni çfarë e shkakton dhe si mund ta trajtoni

Shtatzënia është një periudhë emocionuese sepse së shpejti do të bëheni prind i një fëmije të…

Lajme me shume...

4 frutat që duhet të hani patjetër kundër kolesterolit

Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në…

Lajme me shume...

Vitamina C duhet të merret çdo ditë, por asnjëherë para mëngjesit!

Për të përfituar sa më shumë nga suplementet, duhet të merrni vitaminë C në kohën e…

Lajme me shume...