Përgjysmon rrezikun e vd ekjes, sa kushton pilula anti-COVID?

Britania e Madhe është vendi i parë që miratoi pilulën “Mulnopiravir” kundër COVID-19. Sipas autoriteteve të…

Lajme me shume...

Të këqijat që ndodhin në trup kur pini shisha

Shisha, e njohur ndryshe si nargjilja, është kthyer në trend për të rinjtë shqiptarë. Këtij trendi…

Lajme me shume...

Për momentin nuk planifikohen masa të reja kundër COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Kanë filluar negociatat me prodhuesin e ilaçit “Molnupiravir”, thanë për AIM, nga Ministria e Shëndetësisë, nga…

Lajme me shume...

Pandemia: Vala e katërt godet me forcë Evropën

Rritje infektimesh kudo në Evropë. Ka një sërë arsyesh për këtë gjendje – nga skepticizmi tek…

Lajme me shume...

Pse tërshëra është më e shëndetshëm se duhet?

Me shumë mundësi keni dëgjuar se tërshëra është një burim i fuqishëm vlerash dhe vakti perfekt…

Lajme me shume...

Tri shenja në këmbë që kërkojnë kujdes të menjëhershëm mjekësor

Kolesteroli i lartë është një vrasës i fshehtë, sepse zakonisht nuk e dini se keni derisa…

Lajme me shume...

Maqedonia me mbi 8 mijë raste aktive me koronavirus

Numri i rasteve të reja në ditë vazhdon të mbetet treshifror, ndërsa vetëm dje u regjistruarn…

Lajme me shume...

10 humbje jete nga COVID-19 në Maqedoni, mes tyre dy të rinj 35 dhe 38 vjeç

Ministria e shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit janë…

Lajme me shume...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 13 humbje jete dhe 677 raste të reja

Ministria e shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka informuar për rritjen e numrit të infektimeve me…

Lajme me shume...

Arsyet përse dhëmbi dhemb më shumë natën

Dhimbja e dhëmbit përshkruhet si e paprecedentë e krejt ndryshe nga dhimbjet e tjera. Ky përfytyrim…

Lajme me shume...

Pirja e këtij lëngu të shijshëm frutash mund të ulë rrezikun e kancerit të lëkurës

Me kalimin e viteve, bëhet gjithnjë e më e rëndësishme të kontrolloni lëkurën tuaj për shenja…

Lajme me shume...

Vitaminat që duhet t’i konsumoni në stinën e vjeshtës

Ndryshimi i stinëve nxjerr në pah nevojën e madhe për ta vënë organizmin në shina dhe…

Lajme me shume...

Lidhja mes sëmundjeve të tiroides dhe diabetit, kujdesi që duhet të tregoni

Në larminë e sëmundjeve që rrezikojnë shëndetin e njeriut ndodh që ky i fundit të përballet…

Lajme me shume...

Si të dalloni ftohjen, gripin dhe pneumoninë?

Pas lehtësimit të kufizimeve të koronavirusit, imuniteti ynë ndaj viruseve të zakonshme është “më i ulët…

Lajme me shume...