Nis Forumi i Antisemitizmit. Balla: Evropës i duhet një thirrje aktuale për frymën e bashkëjetesës dhe tolerancës fetare

Nis Forumi i parë ballkanik kundër Anti-semitizmit, aktiviteti i rëndësishëm i organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë.…

“Shqiptarët mbrojtën hebrenjtë me jetën e tyre”, Rama në Forumin Ballkanik Kundër Semitizmit: Të luftojmë ekstremizmin!

Kryeministri i vendit Edi Rama, në fjalën e tij të mbajtur në Forumin Ballkanik Kundër Semitizmit,…

Pompeo flet në Forumin e Antisemitizmit: Të identifikojmë kërcënimin dhe të gjejmë mënyrat për ta luftuar

Sekretari i Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, dha mesazhin e tij në Forumin e Antisemitizmit, që po…

”Qëndrojmë së bashku”, kryeministri i Izraelit shpërndan statusin e Ballës: Sot takohemi të gjithë tek Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka shpërndarë statusin e kryetarit të grupit parlamentar socialist në Shqipëri,…

Vasili: Rama lëri spërdredhjet dhe përgjigju! Mos e ço drejt katastrofës pandeminë, përgjegjësitë tuaja janë shumë të rënda

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka dalë sot para mediave ku ka deklaruar se vendi ka…

“Ende larg përmbushjes së kushteve për BE, reforma zgjedhore u prish nga PS”, zbardhet biseda e Metës me ambasadoren e re franceze

Presidenti Ilir Meta ka pranuar Letrën Kredenciale të Ambasadores së re të Francës në Shqipëri, Elisabeth…

Do e prisni ‘Venecian’ në dhjetor? Balla: Nëse e rrëzojmë ligjin s’mund ta kalojmë në Kuvend për 6 muaj, këtë e di edhe Meta

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit janë test…

A do pritet opinioni i Venecias për Kodin? Balla: Çdo ditë është e humbur, ligji zgjedhor duhet të kishte hyrë në fuqi. Nëse Meta do…

Numri dy i PS-së Taulant Balla tha sot se çdo ditë është e humbur dhe se…

Nis sot Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit, Balla: Nxjerr në pah tiparet dhe vlerat dalluese të Shqipërisë dhe shqiptarëve

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla është një nga iniciuesit dhe mikpritësit e Forumit…

Seancë tek ‘Siguria’, Xhaçka prezanton projekt-buxhetin e 2021 për Mbrojtjen: 11.8% më i lartë se një vit më parë

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka prezantuar projekt-buxhetin e vitit 2021 tek Komisioni i Sigurisë për…

Varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë, Dule: Nderimi i të rënëve gjatë luftës anti-fashiste, mision.Shqipëria ta kishte përmbushur më parë

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka folur nga Këlcyra për nderimin e sotëm në ditën e…

Rama i përmendi kompetencat, reagon Presidenca: Bën mirë të lexosh Kushtetutën. Presim me padurim përgjigjet mbi Covid-19

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit reagoi ashpër ndaj letrës së Ilir…