Chelsea sapo zyrtarizoi transferin me të ri


Marcus Bettinelli është blerja më e re e Chelseat.

Bettinelli është transferuar në “Stamford Bridge” si lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata me Fulham.

Ai do të zëvendësojë të larguarin, Willy Caballero.

“Është klub special, gjithmonë kam ëndërruar të jem pjesë e kësaj familjeje, dhe në fund jam. Vite më parë , kur isha më i ri, kishte bisedime me klubin, por për arsye të ndryshme nuk ndodhi, por tani jam këtu dhe shumë i lumtur”, u shpreh portieri i ri i Chelsea.

Ai ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Chelsean.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...