City “çmendet” , po i shet dy super-lojtarët

Real Madrid mendon transferimin e Dzekos

Manchester City, u ka thënë Gabriel Jesus dhe Raheem Sterling se ata do të shiten këtë verë, por vetëm sipas kushteve të tyre, kupton 90min.

Sterling dhe Jesus janë të dy jashtë kontratës në vitin 2023 dhe bisedimet për kontratën kanë vazhduar për pjesën më të madhe të këtij viti, përcjell ORAinfo.

Real Madrid mendon transferimin e Dzekos

City ka ofruar marrëveshje të zgjatura për të dy, por çështja me secilin lojtar nuk besohet të jetë e motivuar financiarisht.

Jesus mbetet i pasigurt për vendin e tij në planet e Pep Guardiolës, pavarësisht se braziliani u shfaq po aq i dukshëm sa çdokush në skuadrën e Cityt gjatë sezonit të kaluar.

25-vjeçari ka interes nga një mori skuadrash, duke përfshirë një numër klubesh angleze, me Arsenalin që kryeson ndjekjen. Topçinjtë kanë zhvilluar bisedime të gjera me përfaqësuesit e Jesus – por rivalët londinez Chelsea dhe Tottenham janë gjithashtu në përzierje./ORAinfo/