Çka do të ndodh sot në Kosovë

Në Prishtinë nisin testimet serologjike për koronavirusNgjarjet kryesore të ditës në Kosovë. Kuvendi i Komunës së Prizrenit, mbanë mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Sulltan Badalli. (Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”, Prizren, ora 10:00) Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, bashkë me inspektorët e tregut vizitojnë disa operatorë ekonomikë për të parë nga afër zbatueshmërinë e masave anti COVID-19. (Nisja bëhet nga objekti i MTI-së, ora 10:45) Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, viziton Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. (Objekti i AKSP-së në Vushtrri, ora 11:00) Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, viziton Komunën e Fushë-Kosovës dhe lokacionin e Muzeut të Natyrës tek Pishat, mbi fshatin Bardh i Madh. (Objekti i Komunës, Fushë-Kosovë, ora 11:00) Mbahet ceremonia e hapjes së Qendrës për Edukim dhe Kulturë “Libart” dhe “Bibliotekës Qarkulluese” (Biblioteka “Hivzi Sulejmani”, Lagjja “Dardania”, Prishtinë, ora 15:00). Ky lajm eshte mare nga portali ORAINFO nese cenon privatesine e dikujt na shkurani ne facebook dhe e fshijme. Nuk mbajme pergjithesine e lajmeve te postuara ngaqe ne nuk i shkruajme i marrim nga portaleve tjere.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !