Dalin pamjet/ Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, turma shpërthen në brohoritje

Rasti i parë, macja infektohet nga koronavirusi

Rasti i parë, macja infektohet nga koronavirusi

Pas 21 ditë zhdukjeje, udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un u shfaq në publik, duke përuruar një fabrikë kimikatesh, pikërisht në ditën 1 maj, festën e punëtorëve.

KCNA tha që Kim preu shiritin në ceremoninë e inaugurimit dhe ata që morën pjesë në këtë ngjarje “shpërthyen në brohoritje, duartrokitje dhe thirrjet ” Urra! Për Drejtuesin Suprem …”

https://www.gazeta-shqip.com/wp-content/uploads/2020/05/Video-Kim-jong-un.mp4

Kim u pa në fotografi dhe video duke buzëqeshur dhe duke biseduar me ndihmësit në ceremoninë e prerjes së shiritit dhe gjithashtu duke vizituar plantacionin. Vërtetësia e fotove, e publikuar në faqen e internetit të gazetës zyrtare Rodong Sinmun, nuk mund të verifikohet. Kjo pasi si fotot dhe pamjet janë publikuar nga agjencia shtetërore e lajme të Koresë së Veriut. Porse vërehet se Kim shfaqet pa maskë në fytyrë, ndërsa rojet e tij personale e mbajnë.

https://www.gazeta-shqip.com/wp-content/uploads/2020/05/Kim-te-fabrika.mp4

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !