‘’Deklaratë bombë’’, mediat paralajmërojnë: Pompeo do të nxjerrë prova të reja dramatike për origjinën e Covid-19

DailyMail paralajmëron një deklaratë bombë të Sekretarit Amerikan të Shtetit , Mike Pompeo lidhur me origjinën e COVID-19.
Bazuar tek burimet nga zyrtarët e lartë të Uashington, thuhet se Pompeo do të dalë me prova të reja dramatike për të treguar se si virusi COVID-19 është krijuar dhe ka dalë nga një laborator i Wuhan, dhe nuk është natyral.
Po ashtu e pritshme është që Pompeo të akuzojë drejtpërdrejt Institutin e Virologjisë së Ëuhan si krijuesen e virusit me shkencëtarë kinezë dhe të huaj.

Teksa ka ngelur edhe një javë nga Presidenca e Trump, duket se SHBA do të bëjë një përpjekje tjetër për të sulmuar Kinën lidhur me pandeminë./BW

The post ‘’Deklaratë bombë’’, mediat paralajmërojnë: Pompeo do të nxjerrë prova të reja dramatike për origjinën e Covid-19 appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !