Deliu-Kodra për Vitinë dhe Sveҫlën: Ata ishin në dijeni për gjendjen shëndetësore të 26 vjeçarit

Nga 300 euro për fëmijët pa përkujdesje prindërore në këtë Komunë të Kosovë

Blerta Deliu-Kodra ka thënë se Arben Vitia dhe Xhelal Sveçla ishin në dijeni për gjendjen shëndetësore të 26 vjeçarit nga Gjilani.

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu ka thënë se ministri në detyrë, Arben Vitia dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të brendshëm Xhelal Svecla, ishin të njoftuar për gjendjen shëndetësore të rastit të 26 vjecarit.

“Pati selektime te karantimi i të kthyerve. Është thirrje për drejtësi, nuk është politizim, dikush duhet të jap përgjegjësi, edhe ministri i Shëndetësisë edhe ministri i punëve të brendshme, kanë qenë të informuar për gjendjen e tij”, ka thënë ajo.

“Nëse Agon Musliu nuk ka pasur fatin që të jetë një prej personave të lirohet e sot një prej kolegëve të mi po thotë që po politizohet rastin kjo është skandaloze”, tha ajo.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !