Dëme të mëdha nga tërmeti në Egje, shembet Kisha në ishullin Samos

Tërmeti i fuqishëm, Erdogan: Jemi pranë çdo qytetari të prekur

Turqia dhe Greqia ndodhen në një situatë të vështirë pas tërmetit 6.9 ballë të shkallës Rihter në Egje. Tërmeti ka rënë në ishullin Samos, aty ku nga raportimet e para është shembur një Kishë në zonën e Karlovasit.

Kisha është rrënuar në ‘zemër’ të saj. Jo vetëm kisha, por edhe dhjetëra ndërtesa janë dëmtuar në ishullin kufitar me Turqinë. Tërmeti ka qenë aq i fortë sa është ndjerë deri në Athinë e Stamboll.

Tërmeti i fuqishëm, Erdogan: Jemi pranë çdo qytetari të prekur

The post Dëme të mëdha nga tërmeti në Egje, shembet Kisha në ishullin Samos appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !