Dështon transferi i Maldinit te Verona, kjo është arsyeja

Vedat Muriqi sot do t’i kryejë vizitat mjekësore te klubi i ri

Marrëveshja që ishte vendosur për t’iu bashkuar Daniel Maldinin Hellas Verona në një huazim fillestar tani ka hasur në disa vështirësi.

Ka një udhëkryq me të cilin përballet Daniel Maldini, pasi ai do të duhet të vendosë nëse do të qëndrojë në Milan dhe do të vazhdojë rritjen e tij ose do të largohet për të marrë më shumë kohë për të luajtur.

Sezonin e kaluar ai arriti vetëm 239 minuta lojë të shpërndara në 13 paraqitje në të gjitha garat, megjithëse ai shënoi golin e tij të parë të parë duke shënuar golin e parë kundër Spezias me një goditje me kokë në një fitore 2-1 në shtator.

Sipas asaj që raportohet nga MilanNews, ideja e një huazimi në Hellas Verona tashmë është I komplikuar, përcjell ORAinfo.

Vedat Muriqi sot do t’i kryejë vizitat mjekësore te klubi i ri

Për momentin mosmarrëveshja kryesore është mbi formulën e marrëveshjes, me Veronën që nuk është e interesuar për huazimin e propozuar fillimisht me opsionin për të blerë plus blerjen në favor të Milanit.

Megjithatë, operacioni nuk ka dështuar plotësisht dhe përkundrazi po provohen zgjidhjet. /ORAinfo/