Detaje të reja rreth privimit nga jeta të 42-vjeçarit nga Lipjani, mësohet motivi

Kështu u shërbehet iftari dhe syfyri agjëruesve të karantinuar

Kanë dalur detaje te reja rreth privimit nga jeta të 42-vjeçarit nga Lipjani.

Një mosmarrëveshje për transportin e punës, përfundoi me tragjedi.

E gjithë ngjarja ndodhi mëngjesin e së mërkurës brenda kësaj punishte, në magjistralen Prishtinë – Ferizaj.

Këtu A.S 26 vjecar, dyshohet që me tre plumba privoi nga jeta kolegun e tij, Afrim Seferin, 42 vjecar.

Ndërkohë, në familjen Seferi në Gllanicë të Lipjanit, po prisnin të afërmit për ngushëllime.

Vëllai i viktimës, që ishte me të në momentin tragjik se si erdhi deri të vr’asja e babait të 8 fëmijëve.

Se mosmarrëveshja ndodhi për një mjet transporti e thotë edhe vëllau tjetër i viktimës.

Ky tregonse ishte i v’rari, Afrim Seferi, ai që e mori dorasin nga një punë tjetër, me qëllimin që t`i ndihmonte me të ardhurat.

Ndërkohë, të mërkurën, Policia e Kosovës, po e ruanin shtëpinë e familjes Streli nga Dobraja e Madhe e Lipjanit.

I shokuar me këtë rast, është shprehur babai i dorasit, Arsim Streli.

Ndërkohë, në këtë familje e mohojnë se biri i tyre, u kthye në shtëpi për ta marrë armën.

Ndërkohë, rastin e kanë konfirmuar edhe Policia e Kosovës

Nga Policia thonë se lidhur me këtë ngjarje janë prangosur dy persona të dyshuar dhe ka konfiskuar një armë që dyshohet të jetë përdorur në rast.

Ndërsa nga ana e Prokurorit të shtetit, rasti është cilësuar si Vra’sje e rëndë.42 vjecari, prapa vetes ka lënë gruan dhe 8 fëmijë.

Ndërsa, sipas familjarëve, ishin në pritje që bamirësit t’ua ndërtonin shtëpinë e re.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !