Detajet/ Helikopteri i NATO-s u përplas në brigjet greke, një i vdekur dhe pesë të zhdukur

B&Q reveals what shopping will look like as we start to come out of lockdown

B&Q reveals what shopping will look like as we start to come out of lockdown

Një person ka vdekur dhe pesë të tjerë rezultojnë ende të zhdukur, pasi një helikopter ushtarak kanadez u rrëzua në det midis Greqisë dhe Italisë, gjatë një stërvitjeje të NATO-s, tha të enjten kryeministri kanadez, Justin Trudeau.

Trudeau tha se një trup u gjet dhe pesë të tjerët në aeroplan ishin të humbur. “Ne shpresojmë të gjejmë të zhdukurit”, tha ai.

Gjenerali Jonathan Vance, zyrtari i lartë ushtarak i Kanadasë deklaroi se e humbën kontaktin me ekuipazhin të mërkurën në mbrëmje.

Ai konfirmoi që trupi i Abbigail Cowbrough ishte gjetur, një vendase e Nova Scotia 23 vjeçe.

“Unë jam i dëshpëruar”, shkruajti babai i saj, Shane Cowbrough, në Facebook. “Nuk kam fjalë. Më bëre përgjithmonë krenar. Unë do të të dua gjithmonë, dhe do të më mungosh në çdo moment“.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !