Diaz nuk po e bind Milanin, rossonerët marrin vendim të ri

Punë e kryer! Barcelona arrin marrëveshje me super-lojtarin

Milan, po mendon të nënshkruajë me një lojtar të ri me karakteristika të ndryshme ndaj Brahim Diaz, në mënyrë që të transformojë sulmin.

Brahim Diaz, kaloi një vit në huazim te Milani nga Real Madrid në sezonin 2020-21 dhe fundi i tij i shkëlqyer i sezonit i bindi dy skuadrat të rinovojnë huazimin edhe për dy vite të tjera me një opsion blerjeje në favor të kuqezinjve, përcjell ORAinfo.

Punë e kryer! Barcelona arrin marrëveshje me super-lojtarin

Ai e nisi mirë sezonin e ardhshëm, duke shënuar 4 gola në 9 paraqitjet e tij të para, por nuk arriti të shënonte nga shtatori e në vazhdim dhe përfundoi pas Franck Kessie dhe Rade Krunic në rendin e parë deri në fund të sezonit.

Stefano De Grandis foli në Sky për rëndësinë e fizikës në Serinë A, duke kujtuar se si ishte vendimtare për Milanin pasi ata kishin Zlatan Ibrahimovicin si pikë qendrore në pjesën e parë të sezonit të tyre fitues të Scudetto-s dhe më pas u mbështetën te Olivier. Golat jetik të Giroud në pjesën e dytë.

Tashmë, drejtuesit po mendojnë të nënshkruajnë me një mesfushor sulmues më fizik se Brahim Diaz, i cili nuk ia doli shumë pas bliceve të para inkurajuese. Ai përmendi gjithashtu një objektiv: Charles De Ketelaere i Club Brugge./ORAinfo/