Do të bien temperaturat, ky do të jetë moti për ditën e nesërme

Publikohet letra me detaje rreth incidentit në Telekom, mësohet se ҫfarë kishte thënë Istrefi

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në ditët në vazhdim në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi.

IHMK thekson se temperaturat maksimale do të ulën ndjeshëm, krahasuar me ditët e fundit, minimalet do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius.

Tutje në njoftim thuhet se të enjten do të vijoj mot kryesisht i qetë, me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s”.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !