Dortmund sapo zyrtarizoj zëvendësuesin e Haaland

Manchester City bën mrekulli, e transferon ‘falë’ Haalandin!

Borussia Dortmund tashmë e ka zyrtarizuar transferimin e Karim Adeyemi nga Salzburg.

Futbollisti ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare.

Mësohet se shuma e transferimit të tij te “milionerët” është hiç më pak sesa 38 milionë euro.

Adeyemi ka qenë një ndër emrat më të përfolur këtë merkato.

Ai luan si qendërsulmues dhe do ta zëvendësojë Erling Haaland tashmë të larguar.

Më poshtë gjeni foton e tij me fanellë të Dortmundit.

Manchester City bën mrekulli, e transferon ‘falë’ Haalandin!