Drejtuesit e Milanit janë pajtuar që ta transferojnë këtë sulmues në San Siro

AC Milan duket se po fokusohet më shumë te Charles De Ketelaere sesa Nicolo Zaniolo në kërkimin e tyre për një sulmues të ri.

La Gazzetta dello Sport shkruan se De Ketelaere është një profil që të gjithë drejtuesit e kuqezinjve e duan dhe të gjithë bien dakord se ai do të ishte një investim i mençur për të ardhmen, duke pasur parasysh cilësinë e tij, por edhe potencialin e tij, përcjell ORAinfo.

Në duelin me Nicolò Zaniolo të Romës, është belgu që është lojtari më i thjeshtë për të nënshkruar, por edhe më bindës, ndaj ka një ‘shans të mirë’ që ai të bashkohet vërtet këtë verë, ndryshe nga italiani që ka një kërkesë shumë të lartë në çmim.

Milani mund të përballojë dy lojtarë me vlerë 30-50 milionë euro, por për momentin, Diavolo po mendon të nënshkruajë vetëm një në atë diapazon dhe De Ketelaere është zgjedhja e parë, por nuk përjashtohet që të dalë një emër surprizë. /ORAinfo/