“Dridhet” Milan, ja ku po transferohet Belotti

U kry! Di Maria arrin marrëveshje me gjigantin e madh

Pas shitjes së Aurelien Tchouameni te Real Madrid, bordi i Monacos ka filluar të kërkojë nënshkrime të mundshme për të forcuar skuadrën me të për sezonin e ardhshëm.

Në orët e fundit, klubi francez ka përparuar me një nënshkrim të papritur, përcjell ORAinfo.

U kry! Di Maria arrin marrëveshje me gjigantin e madh

Sipas ‘Sportitalia’, Monaco është afër sigurimit të nënshkrimit të Andrea Belottit, kapitenit dhe lojtarit kryesor të Torinos. 28-vjeçari do të bëhet lojtar i lirë brenda pak ditësh dhe mund të nënshkruajë për Monacon.

Disa klube në Evropë duan të nënshkruajnë me italianin këtë afat kalimtar, duke qenë se ai nuk do të kushtonte asgjë. Belotti mund të marrë shijen e parë të jetës jashtë Serie A, një ligë që nuk e ka lënë kurrë, me Monacon në Ligue 1./ORAinfo/