Dy super lojtarët i thonë PO Milanit

Pogba- Barcelona, zbulohen prapaskenat

Botman dhe De Ketelaere preferojnë Milanin para Newcastle dhe Leicester City.

Mbrojtësi Sven Botman dhe mesfushori me tipare sulmuese Charles De Ketelaere janë të vendosur të refuzojnë Newcastle United dhe Leicester City për t’u bashkuar me Milanin këtë verë.

Kuqezinjtë janë në kërkim të një qendërmbrojtësi të ri dhe një mesfushor sulmues dhe kanë qenë në bisedime me të dy lojtarët për një kohë të gjatë.

Agjentët e Botman arritën një marrëveshje në parim me Milanin në muajin shkurt, por kuqezinjtë dhe Lille nuk kanë rënë dakord ende për çmimin e lojtarit.

Pogba- Barcelona, zbulohen prapaskenat

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milani ofroi 30 milionë euro për të nënshkruar me mbrojtësin holandez, por interesi nga klubet e Ligës Premier, veçanërisht nga Newcastle United, ka rritur çmimin e lojtarit.

Raportet në Mbretërinë e Bashkuar sugjerojnë se ‘Magpies’ së fundmi i kanë lëshuar një ultimatum Botman, duke paralajmëruar shoqëruesit e tij se ata do të sulmonin një objektiv tjetër nëse mbrojtësi nuk pranon të transferohet në St James’ Park në ditët në vijim.

De Ketelaere është në një situatë të ngjashme pasi ai gjithashtu preferon Milanin para kalimit në Ligën Premier, ku Leicester City është gati të ofrojë 35 milionë euro për të siguruar nënshkrimin e tij.

Milani ende nuk ka shtrënguar duart me belgët e Club Brugge, por janë të vetëdijshëm se një lëvizje në San Siro mbetet prioriteti i lojtarit.