E ardhmja e Gazidis e pasigurt te Milani

Ivan Gazidis është është drejtor ekzekutiv i Milanit për pak më pak se katër vjet dhe duhet thënë se ai ka bërë mirë.

Megjithatë, duke pasur parasysh marrjen e RedBird Capital, e ardhmja e tij në klub nuk është e sigurt.

Gazidis u soll nga Arsenali në vitin 2018 dhe falë punës së bërë brenda dhe jashtë fushës, ai ka mundur t’i sigurojë Milanit shumë sponsorizime të reja, përcjell ORAinfo.

Edhe pse ishte një fillim i ngadaltë, periudha e tij në klub duhet të konsiderohet si një sukses.

Megjithatë, siç raportohet nga Gazzetta Dello Sport, kjo nuk është garanci për të ardhmen e tij në klub.

Marrëveshja e tij aktuale do të përfundojë në nëntor dhe ai do të ketë një takim me Gerry Cardinale në vjeshtë për të diskutuar situatën.

Një largim nuk mund të përjashtohet, sipas gazetës, pasi Gazidis mund të vendosë të thotë lamtumirë dhe të marrë përsipër një mision tjetër. Në fund të fundit, afrikano-jugori tashmë ka arritur sukses me kuqezinjtë. /ORAinfo/