E meriton! Tonali merr lajmin e madh

Zbulohet pse Reali dështoi ta transferonte Haalandin

Përpara sezonit aktual, Sandro Tonali ra dakord të ulë pagën e tij pas atij që ishte një vit i parë mediokër me AC Milan.

Që atëherë, shumë gjëra kanë ndryshuar dhe mesfushori tani është vendosur për një rritje pagash, përcjell ORAinfo.

I riu u soll nga Brescia në një marrëveshje fillestare huazimi në verën e vitit 2020. Pas rinegocimit të kushteve me skuadrën e Serisë B verën e kaluar, Milani u ul gjithashtu me Tonalin dhe ky i fundit ra dakord të ulte pagën e tij për të qëndruar në klub.

Zbulohet pse Reali dështoi ta transferonte Haalandin

Këtë sezon, ndoshta për shkak të kësaj, Tonali ka shpërthyer dhe ai tani është një titullar i padiskutueshëm për Milanin. Goli Fituesi i tij kundër Lazios dhe dyshja kundër Veronës janë vetëm një konfirmim i mëtejshëm i kësaj, duke treguar cilësinë e tij të vërtetë në fushë.

Siç raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato, Tonali tani është i vendosur për një rritje ‘të konsiderueshme’ të pagave pasi Milani ka planifikuar një takim për pas sezonit.

Kontrata duhet të zgjatet për një vit dhe, siç u tha, të përfshijë një pagë të madhe për të./ORAinfo/