Ekipi i ekspertëve të OBSH shkon në Wuhan për të hetuar Covid, ndodh e papritura

Ekipi i ekspertëve nga OBSH që ka arritur sot në Wuhan për të hetuar origjinën e koronavirusit ka hasur në disa problematika.

Sipas “Daily Mail”, dy shkencëtarë të këtij ekipi janë mbajtur në Singapor. Atyre iu refuzua hyrja pasi kishin testuar pozitivisht për antitrupat Covid-19 në Singapor, pavarësisht nga fakti që i gjithë ekipi doli negativ për një infektim aktual duke përdorur testin standard të PCR.

Ekipi i ekspertëve të OBSH

Dyshohet se Kina po përpiqet të fshehi fakte mbi Covid-19. 13 shkencëtarët do të futen në karantinë për 2 javë përpara se të fillojnë punën e tyre. Ata u takuan nga zyrtarët kinezë me kostume mbrojtëse pasi mbërritën nga Singapori në Kinë.

Prej kohësh Pekini i ka rezistuar presionit për një hetim të plotë. Ekipi i OBSH u lejua të shkonte në Wuhan pas negociatave disa mujore dhe do të hetojë tregun e Wuhan, ku u tha se shpërtheu koronavirusi.

Ekipi i ekspertëve të OBSH

The post Ekipi i ekspertëve të OBSH shkon në Wuhan për të hetuar Covid, ndodh e papritura appeared first on Zonë E Lirë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !