Home / KOSOVA / Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)
Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)

Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)

Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)

Mediat serbe i ka pënguar shumë vendosja e flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës.

Një flamur i madh i Kosovës i vendosur në kalanë e Artanës, po del të jetë pengesë për mediumin publik serb “RTS”.

Madje ky televizion, kalanë e Artanës e ka konsideruar si “kështjellë mesjetare serbe”.

“Institucionet e Kosovës e kanë vendosur flamurin e Kosovës në kalanë mesjetare serbe në afërsi të Novobërdës”, shkruan RTS.

Sipas televizionit publik serb, flamuri i vendosur mund të shihet edhe nga rrugët përreth.

“Pranë Kishës së Shën Nikollës, u ngrit një flamur tjetër i Kosovës dhe u ngritën disa tenda ushtarake në të cilët qëndrojnë persona me uniformë”, shkruan më tutje ky medium.

Sipas RTS-së, autoritetet e Kosovës kohë më parë e kanë miratuar mbajtjen e meshës katolike në mbetjet e kishës ortodokse serbe të Shën Nikollës në Artanë.

Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)

FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com August 16, 2019 10:40 am ne link https://kosovatoday.com/?p=460103
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video) Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)Rating: 4.8