Flet një i mbijetuar nga aksidenti i autobusit në Bullgari

‘Zjarri në autobus nisi në pjesën e përparme’, dëshmitari tregon detaje nga tragjedia

Një nga të mbijetuarit nga aksidenti i tmerrshëm në Bullgari ku gjetën vdekjen 46 persona ka rrëfyer momentin tragjik.

Siç ka thënë ai, në momentin e aksidentit është dëgjuar një shpërthim i fuqishëm, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Unë dhe shtatë pasagjerë tjerë kemi mundur të ikim nga autobusi i aksidentuar ndërsa tjerët nuk mundën të iknin”, ka thënë ai, gjatë një bisede që ka pasur me kryeministrin Zoran Zaev.

‘Zjarri në autobus nisi në pjesën e përparme’, dëshmitari tregon detaje nga tragjedia

Përndryshe, sot në vendin e quajtur Pernik në Bullgari ka ndodhur një aksident i tmerrshëm i një autobusi nga Maqedonia e Veriut.

Nga ky aksident tragjik, kanë humbur jetën 46 njerëz nga Maqedonia kurse rreth 20 prej tyre raportohet se kanë qenë të rinj.

‘Zjarri në autobus nisi në pjesën e përparme’, dëshmitari tregon detaje nga tragjedia

Lajme me shume...