Flet vëllau: Viktima u qëllua pas shpinës, la pas tetë fëmijë dhe gruan

Kosovarët po i pret verë e vështirë, pos me COVID-19 pritet të përballet edhe me viruse tjera

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 07:30. Një person është qëlluar për vdekje në vendin e tij të punës në rrugën Prishtinë-Ferizaj.

A.S nuk ka mundur të iu bëjë ballë plagëve.

Se si ka ndodhur ngjarja për Klan Kosova, ka folur Naim Seferi, i cili është vëllau i viktimës.

Seferi tha se ngjarja ndodhi për shkak të transportit.

“Ngjarja nuk ka ndodhur për ndonjë arsye. Ne nuk kemi pasur konflikte të ma hershme. Për një kombi është bërë fjalë. Ai e ka vr;arë pas shpinës. Nuk ka pasur konflikte më herët. Vëllau e ka marrë në punë se aty ku ai ka punuar ka qenë paga më e ultë. Por si thonë buka e jote të vr’et”.

“Ne kemi qenë 20 persona. Shefi i ka thanë shko merri deri në Glladncë. Ai nuk ka ardh edhe aty ka ardhë konflikti. Edhe e ka vr’arë pas shpinës. Tash hetuesia e ka në dorë. Ai i ka lënë tetë fëmijë dhe bashkëshorten. Familja e tij jetojnë me ndihmë sociale”, ka thënë ai.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !