FOTO/ Revista “Charlie Hebdo” thumbon Erdogan: Ouuuh! Profeti!

Turqia dënon karikaturën e ”Charlie Hebdo” për Erdogan: Përpjekje e neveritshme për të përhapur racizëm dhe urrejtje kulturore

Revista e përjavshme satirike Charlie Hebdo publikoi faqen e parë të numrit që pritet të dalë këtë të mërkurë dhe që i kushtohet Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoganit.

“Charlie Hebdo” e ka titulluar karikaturën: “Erdogan, në jetën private, është shumë qesharak”.

Shkak është bërë përplasja e fortë që Erdogan ka pasur me Presidentin francez Emanuel Makron pasi ky i fundit mbështeti publikimin e karikaturave të profetit Muhamed.

Erdogan e ka quajtur Makronin në gjendje jo të mirë mendore dhe u bëri thirrje vendeve myslimane që të mos blejnë produkte franceze./LAPSI

Turqia dënon karikaturën e ”Charlie Hebdo” për Erdogan: Përpjekje e neveritshme për të përhapur racizëm dhe urrejtje kulturore

The post FOTO/ Revista “Charlie Hebdo” thumbon Erdogan: Ouuuh! Profeti! appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !