Fotot/ Kim Jong Un së bashku me të motrën përurojnë fabrikën

Video game controls shouldn’t all be the same – Reader’s Feature

Video game controls shouldn’t all be the same – Reader’s Feature

Shfaqja e fundit në publik e udhëheqësit të Koresë së Veriut ishte në një takim të partisë qeverisëse të vendit, në Politburo më 11 prill.

Ai mungoi me pas në aktivitetin e mbajtur në përkujtim të 108-vjetorin e lindjes së gjyshit të tij, presidentit themelues të Koresë së Veriut, Kim Il Sung – i pari nën udhëheqjen e tij.

Disa raportime dolën disa ditë pas publikimit të lajmeve në Daily NK me qendër në Seul se udhëheqësi i Koresë së Veriut i ishte nënshtruar operacionit në zemër, ku një zyrtar amerikan pa emër që më pas i deklaroi CNN se ata po monitoronin inteligjencën pasi Kim ishte në “rrezik të madh”.

Video game controls shouldn’t all be the same – Reader’s Feature

Këto pretendime shkaktuan një stuhi të spekulimeve në internet në lidhje me shëndetin dhe vendndodhjen e Kim – dhe shqetësime të përhapura në lidhje me mungesën e një strukture të qartë të njëpasnjëshme në rast se lideri i KDPK do të vdesë, se kush do të ishte pasuesi.

Por ndërsa media të shumta kishin deklaruar se Kim kishte vdekur javën e kaluar, media shtetërore vazhdoi të raportonte se udhëheqësi i KPRK-së kishte dërguar letra nga zyra e tij – si një shenjë, disa ekspertë thanë për NK News, pohuan se ai ishte ende gjallë.

Agjencia KCNA publikoi sot fotot nga shfaqja publike e udhëheqësit komunist, në të cilën shfaqet edhe e motra e tij, Kim Yo Jong, për të cilën qarkulluan zëra se do t’i kalonte pushteti në rast se lajmi për vdekjen e diktatorit do të rezultonte i vërtetë. Të dy shfaqen së bashku në inagurimin e fabrikës së re pikërisht në datën 1 Maj, në ditën e punëtorëve.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !