Franca regjistron numrin më të ulët të vdekjeve që nga fundi i marsit

Harrowing pictures show 12-hour night shift in coronavirus ICU ward

Harrowing pictures show 12-hour night shift in coronavirus ICU wardNumri i njerëzve që humbën jetën në 24 orët e fundit në Francë është 218 persona duke e çuar në 24 594 numrin total. Sipas ministrisë së Shëndetësisë kjo është shifra më e ulët ditore që prej fundit të muajit mars.

Franca mban vendin e pestë me bilancin më të lartë të të vdekurve në botë pas SHBA-së, Italisë, Britanisë së Madhe dhe Spanjës.

Edhe në azile në Francë numri i të vdekurve më koronavirus është i lartë. 9225 përsona në shtëpitë e të moshuarve kanë humbur jetën që prej nisjes së pandemisë ka bërë me dije ministria e Shëndetësisë.

Duke nisur nga data 11 maj, Franca do të nisë lehtësimin e kufizimeve, por maskat e fytyrës do të jenë të detyrueshme gjatë përdorimit të transportit publik dhe në shkolla.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !