Garën e Scudettos e kanë në “duar” këta lojtarë të Milanit

Ky klub nuk heqë dorë nga Sterling

Milan, ka ende garën e Scudettos në duart e veta, por janë nën presion për të fituar të tre pikët sonte, pasi Interi mundi Empolin të premten.

Hellas Verona është kundërshtari dhe nuk do të jetë e lehtë për kuqezinjtë, përcjell ORAinfo.

Ekipi i Stefano Piolit janë aktualisht një pikë prapa Nerazzurrëve, që do të thotë se një pikë do të mjaftonte për të rimarrë epërsinë.

Ky klub nuk heqë dorë nga Sterling

Megjithatë, me vetëm tre ndeshje të mbetura, ata ndoshta duan ta ‘shpëtojnë’ atë barazim për një rast të mëvonshëm.

Siç theksohet nga Gazzetta Dello Sport (përmes MilanNews), Milani dëshiron të dërgojë një sinjal të rëndësishëm në garën e Scudettos sonte. Ata kanë punuar shumë gjatë gjithë sezonit për të rrëshqitur tani, me vijën e finishit në pamje të mirë.

Kuqezinjtë luajnë një futboll të stilit sulmues dhe kështu do të vazhdojnë të mbështeten në shkëlqimin e Mike Maignan, Fikayo Tomori dhe Pierre Kalulu që kemi parë së fundmi, sipas gazetës. Në fakt, është partneriteti mbrojtës që i ka mbajtur kuqezinjtë në garën për Scudetton, tani në duart e tyre./ORAinfo/