Gattuso po e transferon lojtarin e Milanit

Befasi, ja ku mund të përfundojë Bale

Gennaro Gattuso, është trajneri i ri i Valencias. Ish-trajneri i kuqezinjve është duke kërkuar në klubin e tij të vjetër për lojtarë .

Valencia njoftoi së fundmi emërimin e Gennaro Gattuso si trajner të ri. Ish-mesfushori i kuqezinjve rikthehet në stol pas aventurës së tij të shkurtër te Fiorentina. Italiani u largua nga puna disa ditë pasi u punësua për shkak të vizioneve të ndryshme në merkato me presidentin Rocco Commisso, përcjell ORAinfo.

Gattuso ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare me Valencia dhe ka filluar menjëherë të planifikojë fushatën e ardhshme të blerjeve. Trajneri italian nuk është i kënaqur me mesfushën e tij dhe ka kërkuar këngë të reja. Rino e ka kthyer vëmendjen te ish-lojtari i tij Tiemoue Bakayoko.

Befasi, ja ku mund të përfundojë Bale

Të dy kanë punuar së bashku në Milano. Një bashkëpunim që përfundoi me një sherr bujë gjatë një ndeshjeje mes kuqezinjve dhe Bolonjës. Megjithatë, të dy u pajtuan shpejt dhe punuan përsëri në Napoli. Tani, Gennaro Gattuso dëshiron të sjellë Bakayokon me vete në Valencia duke zgjidhur kështu një problem për kuqezinjtë./ORAinfo/